Skip to content

داروخانه آموزشی مدل

داروخانه آموزشی مدل در مجتمع آزمایشگاهی دانشکده داروسازی واقع شده است که در سال ۱۳۹۶ راه اندازی گردیده است. این داروخانه دارای حدود ۱۰۰۰ دوزیج فرم از داروهای مختلف است که در آن دانشجویان زیر نظر مستقیم و دقیق اساتید می توانند با اصول اولیه نسخه خوانی و شناخت داروها آشنایی پیدا کنند و با فراگیری منوگراف یا نسخه های دارویی هر دسته دارویی، اصول مشاوره با بیمار و مشاوره بین حرفه ای، تجویز داروهای بدون نسخه، آشنایی با قوانین بیمه ای و مقررات و اقتصاد داروخانه، به کسب مهارت های لازم در زمینه تحصیلی و حرفه ای خود دست یابند.

روند تجهیز این داروخانه در مساحت حدود ۳۰ مترمربع از مهر ۱۳۹۵ آغاز و در مهر ماه ۱۳۹۷ به صورت رسمی گشایش یافت و آغاز به کار کرد.

قابل ذکر است که در این راستا سعی شده است تقریبا اکثر نمونه های دارویی موجود در یک داروخانه شهری و حتی داروهای گران قیمت، کمیاب، داروهای بیمارستانی، داروهای یخچالی، برخی اقلام داروهای گیاهی، تجهیزات پزشکی، مکمل ها، شیر خشک و فراورده های آرایشی- بهداشتی نیز جهت آشنایی بیشتر و آموزش  کامل تر دانشجویان در این داروخانه مدل فراهم شود.

از دیگر امکانات این داروخانه می توان به تجهیزات کمک آموزشی (ویدئوپروژکتور، پرده نمایش و میز کار آموزشی)، کامپیوترهای متصل به اینترنت و دارای نرم افزار آفلاین UPTODATE جهت استخراج اطلاعات دارویی با قابلیت های آموزشی متعدد برای افزایش اطلاعات علمی و مهارتی در نسخه خوانی است.

برای دیدن سایر تصاویر داروخانه آموزشی مدل کلیک نمایید

Scroll To Top